Od Vás 2020-02-20T21:45:52+00:00

Ohlasy návštěvníků

18.2.2020 – mail

Vážený pane inženýre, kolegyně dnes donesla svázané deníky Nymburska do knihovny a musím říct, že je to krásná ruční práce. Jsem ráda, že taková řemesla jako je knihařství, nevymírají. S přátelským pozdravem Ludmila Müllerová

17.2.2020 – mail

Vážený pane Hančare,
v minulém týdnu jsme navštívili vaše Muzeum knihařství v Rožďalovicích.
Výstava pana Kubašty nás potěšila, i když neměla velký rozsah. Ale byli jsme skutečně okouzleni, jak se vám podařilo uchovat a opravit rodinnou dílnu, i to, že ji nadále udržujete v provozu. Je to v Rožďalovicích krásný kulturní čin, zejména když státní muzejní expozice byly v tomto období zavřené. Velmi děkujeme, že jste se nám tak věnoval.
Dnes jsem na účet Nadace Jendy Rajmana odeslala finanční příspěvek.
S pozdravem Hana Krausová

17.6.2017 – Komentář z Facebooku (k výstavě slabikářů)

František Lesák: Vernisáž a výstavu na tak vysoké odborné i společenské úrovni by vám mohly závidět i největší muzejní a galerijní instituce. Díky za přínos pro náš region.

29.3.2017 – Pochvala od návštěvníků vždycky potěší

Po jedné návštěvě jsme dostali na vědomí tento milý mail:
Dobrý den pane Žmolíku,
ráda poslouchám Vaše Výlety po Česku. Mám pro Vás tip.
Trávíme týden v Poděbradech a udělali jsme si cyklovýlet do Rožďalovic, kam jsem jako malá holka jezdila k příbuzným. Pamatovala jsem si ho jako smutné, šedivé, nezajímavé městečko. Byla jsem překvapená. Růžový kostel s bílým zámkem dominuje okolí, ani dům příbuzných už nevypadá tak strašidelně.
Cestou jsme si ve městě všimli malého Muzea knihtisku. “Tam se před návratem stavíme, tak na 1/2 h, déle to nebude”, domluvili jsme se.
Strávili jsme tam dvě hodiny. Naprosto fascinovaně jsme poslouchali majitele muzea, provozovatele stále funkčního knihařství a hlavně vnuka zakladatele dílny. Vyprávěl nám o svém dědečkovi, komu všemu vázal knížky, koho znal i on, výklad prokládal osobními zážitky s dědečkem, ukazoval nám neuvěřitelně zajímavé věci z vybavení dílny a nádherné vazby, které dědeček udělal a jak se to stále dělá. Nakonec nám promítl video z výroby kopie Kodex Gigas, Švédové dovolili zkopírovat asi třetinu stránek, naši šikovní řemeslníci pak listy vázali a hlavně zdobili desky.
Myslíme si, že by se toto muzeum líbilo i jiným lidem, zkuste ho navštívit Vy nebo paní Lavičková, která se s Vámi střídá, blíže www.rajman.cz
Možná by si zasloužilo i ukázku v Toulavé kameře, Vy s těmi lidmi určitě znáte. V televizi by ty nádherné knížky, nástroje a postupy byly vidět .o), v rozhlase je nutné je popisovat, ale to byste určitě zvládli. Přeji Vám hodně zajímavých reportáží, spoustu pozorných posluchačů a dobré zdraví
Vaše bohužel jen nepravidelná posluchačka Bohuslava Trnková