Od Vás 2018-01-15T09:52:20+00:00

Ohlasy návštěvníků

17.6.2017 – Komentář z Facebooku (k výstavě slabikářů)

František Lesák: Vernisáž a výstavu na tak vysoké odborné i společenské úrovni by vám mohly závidět i největší muzejní a galerijní instituce. Díky za přínos pro náš region.

29.3.2017 – Pochvala od návštěvníků vždycky potěší

Po jedné návštěvě jsme dostali na vědomí tento milý mail:
Dobrý den pane Žmolíku,
ráda poslouchám Vaše Výlety po Česku. Mám pro Vás tip.
Trávíme týden v Poděbradech a udělali jsme si cyklovýlet do Rožďalovic, kam jsem jako malá holka jezdila k příbuzným. Pamatovala jsem si ho jako smutné, šedivé, nezajímavé městečko. Byla jsem překvapená. Růžový kostel s bílým zámkem dominuje okolí, ani dům příbuzných už nevypadá tak strašidelně.
Cestou jsme si ve městě všimli malého Muzea knihtisku. “Tam se před návratem stavíme, tak na 1/2 h, déle to nebude”, domluvili jsme se.
Strávili jsme tam dvě hodiny. Naprosto fascinovaně jsme poslouchali majitele muzea, provozovatele stále funkčního knihařství a hlavně vnuka zakladatele dílny. Vyprávěl nám o svém dědečkovi, komu všemu vázal knížky, koho znal i on, výklad prokládal osobními zážitky s dědečkem, ukazoval nám neuvěřitelně zajímavé věci z vybavení dílny a nádherné vazby, které dědeček udělal a jak se to stále dělá. Nakonec nám promítl video z výroby kopie Kodex Gigas, Švédové dovolili zkopírovat asi třetinu stránek, naši šikovní řemeslníci pak listy vázali a hlavně zdobili desky.
Myslíme si, že by se toto muzeum líbilo i jiným lidem, zkuste ho navštívit Vy nebo paní Lavičková, která se s Vámi střídá, blíže www.rajman.cz
Možná by si zasloužilo i ukázku v Toulavé kameře, Vy s těmi lidmi určitě znáte. V televizi by ty nádherné knížky, nástroje a postupy byly vidět .o), v rozhlase je nutné je popisovat, ale to byste určitě zvládli. Přeji Vám hodně zajímavých reportáží, spoustu pozorných posluchačů a dobré zdraví
Vaše bohužel jen nepravidelná posluchačka Bohuslava Trnková